פסיכומטרי ו-ADHD

פסיכומטרי ו-ADHD

הנה, תרגלו קצת את האנגלית שלכם לקראת מבחן פסיכומטרי- ראשי התיבות של ADHD הן Attention Deficit and Hyperactivity Disorder. נו, הבנתם מה זה? מדובר בהפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות. (נו, כבר משהו טוב יצא מהמאמר הזה- למדתם עוד כמה מילים באנגלית).

תסמיני ה-ADHD מגיעים משלוש קבוצות:

  • קשב- היכולת להתמקד בפעילות הנכונה.
  • ריכוז- היכולת לשמור על המיקוד בפעילות למשך זמן רב.
  • פעלתנות יתר- כלומר היפראקטיביות.

תסמיני ה-ADHD כוללים בתוכם קושי רב ביכולת להיות קשובים ולהישאר כך למשך זמן, פזיזות יתר, חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים, קושי בהתבטאות וביטוי הידע, תנועתיות יתר, חוסר שקט ועוד.

הפרעת ADHD היא תופעה שכיחה מאוד בקרב האוכלוסייה, וקיימת בכל הגילאים ללא כל קשר לרמת האינטליגנציה. סובלים מהפרעת ADHD אנשים על סף הגאונות ואנשים בעלי אינטלגנציה ממוצעת כאחד.ישנן דרכים טיפול ב-ADHD, כאשר לקיחת ריטלין היא רק אחת מהן וחשוב מאוד שלא לקחת תרופה זו או אחרת ללא מרשם ובדיקת רופא. אבל כמו שכולנו כבר יודעים, אין זה פיתרון פלא, והסובלים מ-ADHD נאלצים להתמודד עם לקות למידה זו במשך כל חייהם.

ללקות הלמידה ADHD השפעות רבות על אורך החיים של הסובלים ממנה. תופעות ה-ADHD הן רבות ומקיפות, וקשורות לכל פן בחיי הסובלים מהן. משיחה עם חברים בה הם מאבדים ריכוז ונודדים למקומות אחרים, ללימודים למבחן פסיכומטרי שהופכים להיות כמעט בלתי אפשריים, הסובלים מ-ADHD זקוקים לתנאים שונים על מנת להצליח.

ללוקים ב-ADHD חשוב מאוד להיות מודעים לנושא ולא להקל בו ראש, שכן זה עלול לעלות לכם בעתידכם. אז מה לעשות? איך להצליח במבחן פסיכומטרי למרות ADHD? התשובה לכך פשוטה, אך מורכבת מכמה גורמים:

תחילה, יש לבחור את המועד של מבחן פסיכומטרי אליו אתם מעוניינים לגשת, ולהירשם לפסיכומטרי. שימו לב שאם ברצונכם לקבל התאמות בפסיכומטרי ולגשת למבחן פסיכומטרי מותאם, לא כל מועדי המבחן הפסיכומטרי פתוחים עבורכם. מועדי מבחן פסיכומטרי בהם ניתנת בחינה מותאמת הם אפריל, יולי ודצמבר.

שנית, הגישו בקשה לקבלת התאמות בפסיכומטרי. למה הכוונה, אתם שואלים? המרכז הארצי לבחינות והערכה, שכידוע אחראי על מבחני הפסיכומטרי הנוראיים האלו, אחראי גם על מתן התאמות בפסיכומטרי ללקויי למידה, וכמובן בפרט ללוקים ב-ADHD. חשוב לי לציין כי התאמות אלו במבחן פסיכומטרי לא באות להקל על הנבחנים הלוקים ב-ADHD, אלא רק להביא אותם לרמה שווה עם שאר נבחני פסיכומטרי שאינם לקויי למידה. מה זאת אומרת? תבינו, הקלות בפסיכומטרי לא ניתנות לאף אחד, שכן המרכז הארצי לבחינות והערכה אינו מוכן שתלמיד אחד יהיה בעמדת יתרון על שאר נבחני הפסיכומטרי. עד כאן הגיוני, נכון? הסובלים מ-ADHD נאלצים להתמודד עם קשיים רבים נוספים מעבר למבחן הפסיכומטרי עצמו, ולכן סביר שהם לא יוכלו למצות את הפוטנציאל הגלום בהם במבחן פסיכומטרי, ולא יקבלו ציון מספק. מתן התאמות בפסיכומטרי בא כדי לצמצם את הפער שנוצר בין הסובלים מ-ADHD לשאר הנבחנים שאינם לקויי למידה.

אז חזרה להגשת בקשה לקבלת התאמות בפסיכומטרי- עליכם להגיש בקשה זו יחד עם האישורים הנדרשים (כמו אבחון, אסמכתא על הרשמה למבחן פסיכומטרי במועד מתאים, מילוי שאלון ועוד) אל המרכז הארצי. ודאו כי אתם עושים זאת מוקדם ככל הניתן, שכן הטיפול בבקשה לוקח זמן רב.

דבר נוסף, ואפילו החשוב ביותר, הוא הרשמה לקורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה. אני לא יודעת אם אתם כבר מכירים, אבל קיימים קורסי הכנה לפסיכומטרי רבים המציעים הכנה מיוחדת ומותאמת ללקויי למידה, ובפרט ללוקים ב-ADHD. אבל יש כל כך הרבה קורסים כאלו! איזה לבחור? מהיכרותי את עולם הפסיכומטרי וקורסי ההכנה לפסיכומטרי, קורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה שזוכה להצלחה והמלצות רבות הוא קורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה של איזי ווי. השמועות אומרות שהוא המקיף והטוב ביותר, ותמצאו שם את כל היתרונות האפשריים בקורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה. אגב, חשוב שתדעו שגם מי שלא קיבל התאמות בפסיכומטרי אך מרגיש כי הוא זקוק לקורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה, מוזמן להירשם לקורס כזה. חברת איזי ווי פותחת את שעריה בפני כל המבקש. אז מה יש בקורס הכנה לפסיכומטרי של איזי ווי? בקורסים אלו תקבלו הכוונה בתנאים המותאמים במיוחד בשבילכם- שיעורים קצרים כדי שלא תאבדו את הריכוז, מצגות אטרקטיביות ואינטרקטיביות, ליווי צמוד של מדריכי הקורס ועוד.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

Related posts:

  1. פסיכומטרי ודיסקלקוליה
  2. פסיכומטרי ודיסלקציה

אודות העורך