פסיכומטרי ללקויי למידה

פסיכומטרי ללקויי למידה

לקויות למידה עשויות להשפיע על היכולת להצליח בפסיכומטרי, ועל כן המרכז הארצי לבחינות והערכה מאפשר לבעלי לקויות למידה להגיש בקשה לבחינת פסיכומטרי ללקויי למידה, המותאמת למגבלותיהם.

מהן ההקלות הניתנות בפסיכומטרי ללקויי למידה?
המרכז הארצי לבחינות והערכה מתחשב בלקויות הלמידה של הנבחן, ומציע אפשרויות לפסיכומטרי ללקויות למידה המותאמות לאופי הליקוי. כך למשל, לקויי למידה בעלי צורך אקוטי בתוספת זמן יכולים לקבל זכאות לבחינת מפע"ם שהינה בחינה ממוחשבת, בה לעונה יש כמעט פי 2 זמן תגובה עבור כל שאלה. בעלי הפרעות קשב וריכוז יוכלו לקבל הפסקות בין פרקי הבחינה, והסובלים מדיסקלקוליה יוכלו להעזר במחשבון לביצוע פעולות חיבור, חיסור, כפל וחילוק במבחן.

הסובלים מלקות למידה הנובעת ממגבלה רפואית, זכאים אף הם למבחן פסיכומטרי ללקויי למידה המותאם למגבלה שלהם. כך למשל, בעלי בעיות ראייה יכולים לקבל את המבחן ודף התשובות בפורמט מוגדל או על גבי מחשב, עיוורים יכולים לקבל את הזכאות להשמעת פרקי הבחינה וכן הלאה.

מי זכאי לפסיכומטרי ללקויי למידה?
לא כל הסובלים מלקויי למידה זכאים להבחן בפסיכומטרי ללקויי למידה. מכיוון שמדובר במבחן אמריקאי, לקויות למידה הקשורות לנטייה לשגיאות כתיב או לקשיים ביכולת להתבטא, אינם מזכים את בעליהם בהקלות. גם בעלי הפרעות קשב אינם זכאים אוטומטית למבחן פסיכומטרי מותאם, אלא עליהם להוכיח כי הם בעלי הפרעת קשב חמורה, המשפיעה על מספר תחומי חיים ולא רק על יכולת הלמידה שלהם. מכיוון שהזמן הוא מימד חשוב במבחן פסיכומטרי, זכאות לביצוע מבחן פסיכומטרי ללקויי למידה בו ניתנת הארכת זמן, היא נחלתם של מעטים בלבד, הסובלים מלקות למידה קשה ביותר שאובחנה כבר בגיל צעיר.

איך מבקשים להבחן במבחן פסיכומטרי ללקויי למידה?
מכיוון שפרופורצית לקויי הלמידה באוכלוסיה הולכת וגדלה, אך קיימות לקויות רבות שאינן זכאיות להקלות, למרכז הארצי לבחינות והערכה נדרשים כ-25 ימים להחליט על זכאותו של כל נבחן. מסיבה זו, ההמלצה למבקשי פסיכומטרי ללקויי למידה היא להרשם כ-3 חודשים ומעלה לפני שהם מתכננים לגשת למבחן, ובתקופה הקודמת לכך לדאוג לכל האישורים הנדרשים.

קיימת ערכת הרשמה ייעודית למבחן פסיכומטרי בתנאים מותאמים, אותה יש למלא ולשלוח בנוסף לאישורים ולאבחונים הקיימים. בכדי להגדיל את הסיכוי לקבלת זכאות למבחן מותאם, כדאי לספק אבחונים משנות בית הספר היסודי, או עדויות לקשיי למידה שטרם אובחנו אז.

איך לומדים למבחן פסיכומטרי ללקויי למידה?
מכיוון שמבחן פסיכומטרי ללקויי למידה שונה בתצורתו ממבחן פסיכומטרי רגיל, כדאי להתכונן אליו באמצעות קורס פסיכומטרי ייעודי ללקויי למידה. קורסים אלו משתמשים באביזרים חזותיים ובאביזרי שמע על מנת להקל על תהליך הקליטה, אורך השיעורים בהם קצר יותר ומספר התלמידים בכתה נמוך יחסית. קורסים פסיכומטרי מותאמים מומלצים לכל מי שסובל מלקויות למידה בין אם יקבל אישור ובין אם לאו, שכן הם מסייעים לקלוט את החומר הרב הנדרש לפסיכומטרי בצורה קלה ומובנת.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

Related posts:

  1. מבחן פסיכומטרי ללקויי למידה
  2. הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה
  3. פסיכומטרי ותוספת זמן
  4. פסיכומטרי ו-ADHD
  5. פסיכומטרי ודיסקלקוליה

אודות העורך