מילים לפסיכומטרי

מילים לפסיכומטרי

ספרי ההכנה של מכוני הפסיכומטרי השונים כוללים כ-6,000 מילים לפסיכומטרי בעברית ובאנגלית, שעשויות להופיע כשאלה בבחינה. על אף שכמות זו של מילים שקולה לאוצר המילים שילמד ילד עד להגיעו לגיל 4, לתלמיד פסיכומטרי מוקצים כ-4 חודשים בלבד עד למועד הבחינה. בכדי לצלוח את משימת הלימוד של מילים לפסיכומטרי, הנראית במבט ראשון בלתי אפשרית, מומלץ להכיר כמה אסטרטגיות וטקטיקות נפוצות, שסייעו לאלפי בוגרי המבחן להשיג ציון הולם.

1. סריקה ראשונית – לפני שאתם מתחילים ללמוד מילים לפסיכומטרי, עברו על המילון וסמנו את המילים אותן אתם מכירים ויודעים את משמעותן. כך תעודדו את עצמכם על ידי הקטנת כמות המילים שתיוותר לכם ללמוד לאורך תקופת הלימודים לפסיכומטרי.

2. איך אפשר לקרוא את זה? – לימוד בעל פה של מילים לפסיכומטרי מתוך המילון הוא עסק מייגע, משעמם ומתסכל, ורק המחשבה על כך עשויה להניא אתכם מלגשת למבחן. במקום ללמוד מילים לפסיכומטרי במקבצים גדולים, כדאי לחלק את המילון על פני תקופת הלימודים, וללמוד בכל יום מכסה של מילים. ביום העוקב, כדאי לוודא אלו מהמילים של אתמול אנו זוכרים, ולנהל רשימות של מילים שלא מצליחות להקלט בזכרון.

3. משחק ילדים – אחת הדרכים בהם המוח האנושי קולט מידע בצורה הטובה ביותר היא על ידי קישורם לחוויות מהנות, טובות או משמחות. מכיוון שלימוד מילים לפסיכומטרי הוא לא חוויה מהנה, טובה או משמחת נראה כאילו הכל אבוד, אבל בשנים האחרונות התפתחו מספר סימולציות ומשחקונים המאפשרים לקלוט את המילים לפסיכומטרי בדרך מעניינת, שיוצרת אתגר אצל המשתמש ומעודדת אותו להמשיך ולהשקיע זמן בנושא.

4. דברו בפסיכומטרית – מן הידועות הוא שכאשר לא עושים שימוש בשפה, שוכחים אותה. בכדי לזכור מילים לפסיכומטרי אותם למדתם, שלבו אותם בשיחות עם חברים אחרים שלומדים גם כן לפסיכומטרי, ואפשר גם בשיחות עם ההורים, שישמחו להשוויץ בידע שלהם בעברית גבוהה ובארמית.

5. עשו מנוי לספרייה ולעיתון – נכון שנראה כאילו תקופת הפסיכומטרי עמוסה כל כך שאין לכם אפילו זמן לישון בה, אבל מנוי לספרייה ולעיתונים כגון ג'רוזלם פוסט או הארץ, יכולים למעשה לסייע לכם ללמוד למבחן. בספרים רבים בעברית ובאנגלית שזורות מילים לפסיכומטרי, והבנה שלהם מתוך הקשר תסייע לכם לצמצם את הרשימה.

6. עם קצת עזרה מחברים – אתם לא היחידים שצריכים ללמוד מילים לפסיכומטרי, וכפי שפתגם ידוע שלא מופיע בחומר למבחן אומר – צרת רבים היא חצי נחמה. למדו בזוגות או בקבוצות, אתגרו אחד את השני והפכו את השינון לתחרות ידע. מה שבטוח – יהיה לכם מצחיק, וכפי שטענו בסעיף 3, זה גם יעזור לכם ללמוד את החומר.

7. נצלו את הזמן המיותר ללימוד המילים – מעצבן לבזבז זמן חופשי על לימוד מילים לפסיכומטרי, ולכן כדאי להשתמש בכרטיסיות, אפליקציות סלולריות ומילוני כיס, ולנצל את הזמנים המתים כגון תור לרופא, ציפייה לאוטובוס או הזמן עד להתחלת התוכנית המעניינת בטלוויזיה.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

No related posts.

אודות העורך