מבחן אמיר

מבחן אמיר

אחת הטעויות הנפוצות של תלמידי פסיכומטרי היא להשקיע את עיקר הזמן והמאמץ בלימודי החלק הכמותי והזנחת פרק האנגלית. המוסדות האקדמיים בישראל מתייחסים אל ציון האנגלית בפסיכומטרי כמדד לרמת הידיעה את השפה של הנבחן. מקבלי ציון הגבוה מ-134 נחשבים לבעלי רמה טובה מאד ואינם מחויבים לקחת קורסי אנגלית אקדמאיים, בעוד שמקבלי ציון נמוך מכך מחויבות בקורס או אף מספר קורסים בשפה האנגלית בהתאם לציון שקיבלו.

על אף כי הטעות נעשתה, המרכז הארצי לבחינות והערכה מאפשר לתלמידים ולסטודנטים לתקן אותה באמצעות בחינה ייעודית לבדיקת רמת האנגלית העונה לשם מבחן אמיר. מבחן זה, הנראה כחלק מהפסיכומטרי, הוא מבחן הבודק את היכולת לשכתב משפטים, להבין את הנקרא ולזהות מילים מתוך אוצר מילים, והציון שבו מגדיר כי לנבחן שליטה בקריאה והבנה. מבחינת מבנה ועולם תוכן, מבחן אמיר מזכיר את הפסיכומטרי, ועל כן לבעלי ציון פסיכומטרי יהיה קל להתמצא ולשלוט בו.

מבחן אמיר – הפתרון המושלם להשגת ציון עובר באנגלית
מבחן אמיר הוא פתרון מושלם העומד בטווח שבין עשיית פסיכומטרי מחדש לשם העלאת ציון האנגלית, לבין השתתפות בקורסי האנגלית האקדמאיים המחייבים את המשתתף בהם לתשלום עבורם בהיותם שווי נקודות זכות. מבחן אמיר הוא מבחן ממוקד וקצר, המתפלג בצורה נורמלית בין הנבחנים. מבחינת שיקולי עלות-תועלת, מבחן זה מספק את הדרך המהירה והקלה ביותר להגעה לרמה טובה מאד באנגלית, תוך השקעת המאמץ, הזמן והמחיר הנמוכים ביותר.

המרכז הארצי לבחינות והערכה עורך בשנה כ-5 מועדים שבהם ניתן לגשת למבחן אמיר. המרכז הארצי לבחינות והערכה אינו מגביל את הניגשים למבחן, ומאפשר להם לגשת למועדים עוקבים, כך שבממוצע ניתן להבחן במבחן אמיר כל פחות מ-3 חודשים. מכיוון שניתן לגשת לגם לגרסא הממוחשבת של מבחן אמיר – אמיר"ם באמצעות הגשת בקשה למוסד הלימודים, כמות האפשרויות העומדות בפני סטודנט המעוניין להבחן שוב באנגלית גדולה למדי.

כמה מילים על מבחן אמיר ומבחן אמירם
מבחן אמירם הוא גרסא ממוחשבת למבחן אמיר. בגרסא זו, הסטודנט יושב מול מחשב ומקבל בכל פעם שאלה אחת. רמת הקושי של השאלה הראשונה היא בינונית, ובעוד שתשובה נכונה מעלה את הרמה של השאלות, תשובה שגויה מורידה אותן. באמצעות ניתוח התשובות המערכת מגיעה לרמה האמיתית של הנבחן ולאחר שקלול והמרה לציוני תקן, מתקבל הציון הסופי. בניגוד לפסיכומטרי או מבחן אמיר בהם הסקאלה נעה בין 50 ל-150, הציונים במבחן אמיר נעים בין 150 ל-250, ובכדי לעמוד על הציון המקביל במבחן אמיר יש לחסר מהם 100.

מבחן אמירם יכול להתאים גם לבעלי הפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה שונות, המעוניינים לשפר את ציון רמת האנגלית שלהם. באמצעות פניה למרכז הארצי לבחינות והערכה תלמידים אלו יוכלו לקבל התאמות והערכות ולהנות אף הם מנתיב הקיצור אותו מציע מבחן אמיר.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא מבחן אמיר:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

No related posts.

אודות העורך