הכנה למבחן אמי"ר

הכנה למבחן אמי"ר

מבחן אמי"ר הוא מבחן מיון באנגלית, שמטרתו סיווג הנבחנים לרמות. מבחן אמי"ר מוצע על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ככלי לשיפור ציונכם בפרק האנגלית במבחן פסיכומטרי, וזאת על מנת לעבור פחות קורסים באנגלית במוסדות להשכלה גבוהה (או אפילו להגיע לרמת ה"פטור" הנכספת).

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל איך בכלל לומדים למבחן אמי"ר? ממה מבחן אמי"ר מורכב?

מבנה מבחן אמי"ר

צעד ראשון בהכנה למבחן אמי"ר הוא הכרת מבנה המבחן. לעיתים אנחנו נוטים לחשוש מפני דברים רק כי איננו מכירים אותם, והם זרים וחדשים לנו. היכרות מעמיקה עם מבנה מבחן אמי"ר תסיר לכם חרדות אלו, ותמנע הפתעות בלתי נעימות ביום המבחן.

מבחן אמי"ר מתקיים 5 פעמים בשנה בחודשים פברואר, אפריל, ספטמבר ודצמבר. הוא מורכב משלושה פרקים, כאשר הזמן המוקצב לכל פרק הוא 25 דקות. חשוב לציין שלא כמו מבחן פסיכומטרי, במבחן אמי"ר אין פרקי פיילוט וכל שלושת הפרקים משפיעים על ציונכם בצורה זהה.

מבחן אמי"ר בעצם זהה במבנהו לפרקי האנגלית במבחן פסיכומטרי. הוא מורכב משלושה חלקים:

  • השלמת משפטים- בחלק זה תקבלו משפט ובו מילה חסרה, אותה תצטרכו להשלים.
  • ניסוח מחדש- בחלק זה יינתן לכם משפט מורכב, ותצטרכו למצוא את המשפט המקביל לו מתוך האפשרויות הנתונות.
  • הבנת הנקרא- חלק זה כולל קטעי קריאה עליהם תישאלו שאלות של הבנת הנקרא.

מבחן אמי"ר מורכב משאלות רב ברירתיות בלבד (כלומר "אמריקאי"), כך שלא תצטרכו ממש לכתוב בעצמכם מילים ומשפטים באנגלית. אך עם זאת, ידע במילים ובהבנה של השפה האנגלית הוא בהחלט דבר חשוב בעת שניגשים למבחן אמי"ר.

איך מתכוננים למבחן אמי"ר?

אפשרויות ההכנה למבחן אמי"ר הן לא מעטות. ראשית, אתם מוזמנים ללמוד לבדכם למבחן אמי"ר, ללא עזרה חיצונית. לשם כך עליכם להצטייד בזמן פנוי, ספרי קריאה באנגלית ומבחני אמי"ר לדוגמא (ניתן להשיג בכל מיני אתרים, כולל האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה).

מבחן אמי"ר בוחן אתכם על הידע והשליטה שלכם בשפה האנגלית, תחת מגבלת הזמן הידועה לשמצה. כמו שאתם בטח מנחשים לעצמכם, שפה היא לא דבר שניתן ללמוד במספר שבועות, אלא משהו שלוקח הרבה זמן והתמדה. לכן חשוב מאוד שתתחילו את הלמידה שלכם למבחן אמי"ר זמן רב לפני המבחן, ולא רק שבועות בודדים. על מנת לשפר את אוצר המילים שלכם, קראו המון ספרים באנגלית. ולא, אלה שקיבלתם ביסודי מהמורה שלכם לא נחשבים ספרים ברמה מתאימה… לאחר שאתם מרגישים מוכנים מספיק, החלו לפתור מבחני אמי"ר מהאינטרנט.

אפשרות נוספת להכנה למבחן אמי"ר היא קורס הכנה למבחן אמי"ר. כן, אתם לא טועים- קורס הכנה למבחן אמי"ר דומה מאוד לקורס הכנה לפסיכומטרי. ההבדל העיקרי בין הכנה לפסיכומטרי לבין הכנה למבחן אמי"ר הוא שבקורס הכנה לפסיכומטרי שמים דגש גם על פרקי המילולי והכמותי, בעוד שבהכנה למבחן אמי"ר מתמקדים אך ורק בפרק האנגלית.

אז אתם בטח מנחשים שישנן חברות המציעות קורסי הכנה למבחן אמי"ר, כאשר הדומיננטית והעיקרית מבניהן היא חברת איזי ווי (כן כן, אותה איזי ווי שמציעה גם קורסי הכנה לפסיכומטרי). קורס הכנה למבחן אמי"ר של איזי ווי מורכב מעשרה מפגשים, בעלי ארבע שעות אקדמאיות כל אחד. כחלק מההרשמה לקורס זה, תקבלו חוברות ובהן אוצר מילים באנגלית, תרגילים ומבחני סימולציה המדמים מבחן אמי"ר אמיתי. כמו כן התרגול באינטרנט מהווה יתרון גדול, שכן תוכלו לתרגל המון- גם מילים וגם שאלות.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

No related posts.

אודות העורך