פסיכומטרי אונליין

בשנים האחרונות יותר ויותר חומרי לימוד עוברים לרשת. כך למשל, מחלקות שונות באוניברסיטה מציעות קורסים מתוקשבים, מערכת החינוך משלבת לתוכה את התקשוב, ניתן ללמוד לתיאוריה ברשת, ואט אט מתחיל להתחזק לו גם התחום של פסיכומטרי אונליין.

כיצד ניתן ללמוד פסיכומטרי אונליין?
כיום, פסיכומטרי אונליין מתבטא בכמה אפיקים. חלק ממכוני הפסיכומטרי העבירו את תוכן חלק מהספרים שלהם לרשת ועל ידי פתרון התרגילים לפסיכומטרי אונליין, המדריך יכול לעקוב אחר גרף ההתקדמות של התלמיד ולגלות באילו נושאים הוא מתקשה.

אפיק נוסף של פסיכומטרי אונליין הוא אפיק המבחנים. בשנים האחרונות רבים מתרגולי המבחנים לפסיכומטרי הפכו אונליין, שכן כך ניתן לתרגל בצורה אובייקטיבית גם את מימד הזמן. מכוני פסיכומטרי רבים מציעים לתלמידים מבחני פסיכומטרי אונליין לצד מבחנים בכתב בכדי לתרגל כמה שיותר את התנאים הדומים לבחינה.

עוד אפיק של פסיכומטרי אונליין הוא אפיק משחקי הרשת והפייסבוק. מכוני הפסיכומטרי גילו כי על ידי משחק קל יותר ללמוד את אוצר המילים האינטנסיבי לפסיכומטרי והם מנצלים את השהייה שלנו ברשת לתרגול באמצעות יצירת משחקוני פייסבוק ורשת שונים.

מכיוון שלרבים יש כיום טלפונים חכמים המחוברים לאינטרנט, אפליקציות פסיכומטרי שונות נכתבו גם עבורן והן מאפשרות ללמוד פסיכומטרי אונליין בצורת משחק או שינון גם במהלך נסיעה באוטובוס. מכוני פסיכומטרי שונים מאפשרים לחבריהם לשנן מילים לפסיכומטרי אונליין באמצעות דף הפייסבוק שלהן בו הן מעלות בכל יום ביטוי או יותר ומספקות לו פירושים ודרכים לזכירה.

הנה לדוגמא סרטון בו מסביר מנכ"ל EZ Way פסיכומטרי על היתרונות של פסיכומטרי אונליין:

האם ניתן ללמוד פסיכומטרי אונליין?
מכיוון שהשהייה בקורס והאינטרקציה עם המדריך חשובים לחידוד נושאים שאינם ברורים מהסבר ראשון, אין עדיין קורסים המציעים פסיכומטרי אונליין בשלמותו. ניתן להעזר בכלי פסיכומטרי אונליין המצויים ברשת בשפע לצורך רענון הלימוד לקראת שיפור ציון פסיכומטרי, אך לקורס בסיסי עדיין אין תחליף.

עם זאת, תלמידי פסיכומטרי שאינם מתכוונים לקחת קורס, יכולים להעזר בפסיכומטרי אונליין לצורך חידוד של נושאים שאינם ברורים להם, להשתתף בפורומים המנוהלים על ידי מדריכי פסיכומטרי ולשאול שאלות, וכן להשתמש בכלים כגון יוטיוב על מנת ללמוד את שיטות הפסילה והתשובה המהירות.

עם זאת, תלמידים בעלי לקויות למידה הזכאים למבחן מפע"ם, זוכים ללמוד את רוב לימודי הפסיכומטרי אונליין. מכיוון שבחינת מפע"ם היא בחינה ממוחשבת, תלמידי קורס מפע"ם מתרגלים את חלק הארי של השיעורים והמבחנים שלהם מול המחשב, על מנת לרכוש את המיומנות הדרושה. בנוסף, תלמידים הזכאים להקלות יכולים להנות מהם גם בשלבי הלימוד והתרגול באמצעות תרגול פסיכומטרי אונליין.

No related posts.

אודות העורך