הכנה לפסיכומטרי

הכנה לפסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי הוא אחד המבחנים בהם לא מספיק הידע אלא יש צורך גם בטכניקה, בקריאה מהירה ובהבנת הרעיון המרכזי. מגבלת הזמן לכל פרק במבחן, יצרה מצב בו יש צורך בשבועות רבים של הכנה לפסיכומטרי לפני ביצוע המבחן הקובע, ועל כן כדאי לדעת אילו שיטות הכנה לפסיכומטרי קיימות ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

קורס הכנה לפסיכומטרי - חשיבותו של הפסיכומטרי הולידה מכונים המציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי. מכונים אלו מתהדרים במדריכים בעלי ציון פסיכומטרי גבוה, רלוונטיות גבוהה לשינויים במבנה ובתוכן המבחן, ובלימוד של טקטיקות ושיטות המסייעות לקצר את פרקי הזמן הנדרשים למענה על כל תשובה. בנוסף, קורס פסיכומטרי נחשב לאינטנסיבי למדי, והוא יוצר לוחות זמנים מחייבים, בהם המשתתפים מתאמנים על עשרות תרגילים בין שיעור לשיעור, ובין סימולציה אחת לשניה.

היתרונות של קורסי הכנה לפסיכומטרי טמונים גם ביכולת להתאים את מבנה הקורס לאוכלוסיות מסוימות, כגון לקויי למידה, וחלקם מאפשרים עבודה ישירה מול מדריך לשיפור נקודות החולשה האישיות של כל תלמיד. יתרון חשוב נוסף של קורס פסיכומטרי הוא הסטטיסטיקה הטוענת כי בוגריו זוכים לציון גבוה בממוצע מנבחנים שלמדו לבד. עם זאת, חשוב לדעת גם כי אחד החסרונות העיקריים של קורס פסיכומטרי הוא המחיר המגיע לאלפי שקלים לקורס.

שיעורים פרטיים לפסיכומטרי – חלק מהניגשים למבחן פסיכומטרי מעדיפים ללמוד עם מורה פרטי שיסביר להם את החומר בקצב ובזמן שלהם. הכנה לפסיכומטרי על ידי מדריך אישי מבטיחה כי נקודות החולשה יזוהו ויטופלו, אך כדאי לדעת כי כיום קורסי פסיכומטרי רבים מציעים אף הם את הלימוד עם מדריך אישי בנוסף ללמידה בכיתה. החסרון בלימודים פרטיים נובע גם מהעלויות הגבוהות יחסית, אך גם מהיכולת לבטל שיעורים בקלות, שכן בניגוד לקורס פסיכומטרי, התשלום ניתן פר שיעור.

אתרי אינטרנט המספקים הכנה לפסיכומטרי – רבים מקורסי ההכנה עושים היום שימוש במערכת אינטרנטית המאפשרת ללמוד ולהבחן בחומרי המבחן הפסיכומטרי כחלק מדרישות הקורס. את הרעיון הזה יישמו גם בעלי אתרי אינטרנט, המציעים הכנה לפסיכומטרי באמצעות סרטוני וידיאו, שאלונים מקוונים, הסברי פלאש ועוד.

היתרונות של הכנה לפסיכומטרי באופן מקוון הם היכולת להתאים את זמני הלימוד ללוחות הזמנים הכלליים שלנו, והעדר טרטור בנסיעות לכתת הפסיכומטרי, אך כדאי לדעת כי הכנה לפסיכומטרי באופן זה מתאימה לבעלי משמעת עצמית גבוהה בלבד.

למידה עצמית – חלק מהניגשים לפסיכומטרי עושים זאת לאחר שהתכוננו לפסיכומטרי בעצמם ובאמצעות ספרים של חברים שהיו בקורס פסיכומטרי. אנשים אלו מסתמכים על הידע הקיים בספרי הכנה לפסיכומטרי ועל המבחנים המפורסמים על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ועל יכולות הקליטה שלהם. היתרונות של למידה עצמית הם כמובן החסכוניות הכלכלית, ולוחות הזמנים הגמישים, אך החסרונות נובעים מהעדר אפשרות ללמוד את הטריקים הנלמדים בשיעורים הפרונטליים בקורס פסיכומטרי וחוסכים זמן רב.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

No related posts.

אודות העורך