הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה

הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה

אם אתם נתקלים בקשיים כאלו ואחרים שגורמים לכם לחשוב כי הכנה לפסיכומטרי היא לא בשבילכם, ושאין שום סיכוי שתצליחו לעבור את המבחן המקולל הזה-  אז הגעתם למקום הנכון!

לקויי למידה הם חבר'ה צריכים להשקיע הרבה יותר זמן ומאמצים על מנת להגיע לאותם הישגים של אלו שאינם לקויי למידה. הכנה לפסיכומטרי היא "תיק" כבד יותר עבורם מאשר על שאר הנבחנים. כדי למנוע את הפער שנוצר בעקבות זאת, החליט המרכז הארצי לבחינות והערכה (שכמו שכולנו כבר יודעים- אחראי על המבחן הפסיכומטרי וכל מה שקשור אליו) לאשר התאמות במבחן לאלו הזקוקים לכך, ובכך להקל עליהם את המאמץ המיותר של התמודדות עם לקות הלמידה בנוסף לחומר הנלמד.

לקויות למידה באות לידי ביטוי בדרכים שונות- בעיות שמיעה וראייה, לקויות נפשיות, ADHD (הפרעת ריכוז), דיסקלקוליה (הקושי בחישוב), דיסלקציה (קושי בקריאה), חרדת בחינות ועוד ועוד. אני עצמי אובחנתי בתיכון כלוקה בהפרעת קשב וריכוז, וקיבלתי הארכת זמן במבחנים.

ההתאמות הניתנות במבחן הפסיכומטרי ללקויי למידה מגוונות ומשתנות מאדם לאדם (בהתאם לסוג לקות הלמידה שלו). להלן חלק ממה שהמרכז הארצי עשוי להציע לכם, כלקויי למידה:

 • בחינה ממוחשבת עם תוספת זמן (מפע"ם).
 • תוספת זמן בכל פרקי הבחינה או בחלקם.
 • התאמה של תנאים פיזיים לבעלי מגבלות פיזיות שונות.
 • השמעת פרקי הבחינה באנגלית.
 • שימוש בסיסי במחשבון (ללוקים בדיסקלקוליה).
 • הפסקות בין פרקי הבחינה.
 • טופס בחינה/גיליון תשובות מוגדל (ללוקים בבעיית ראייה).

כמובן שיש עוד התאמות שלא ציינתי, אך אלה העיקריות והנפוצות יותר.

ישנן גם התאמות שבשום אופן לא ינתנו כמו שימוש במילונים, פטור מחלקים בבחינה, סימון התשובות בשאלון הבחינה, הסבר השאלות ועוד.

הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה היא עול לא קטן, שכן אנו צריכים להתעלות מעל הלקויות שלנו ולהשתלב בקורסי הכנה לפסיכומטרי כמו כולם. אם רק היו קורסים מיוחדים ללקויי למידה…

אז אתם יכולים לנשום לרווחה- אני שמחה לבשר לכם שאכן קיימים קורסי הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה! מכוני פסיכומטרי שונים מציעים הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה, שהיא מעט שונה מהכנה לפסיכומטרי לאלו שאינם בעלי לקויות. ריכזתי לפניכם כמה מההתאמות בהכנה לפסיכומטריללקויי למידה. כמובן שהקורסים משתנים ממכון פסיכומטרי אחד לשני, אבל בגדול זה מה שיש לקורסי הכנה ללקויי למידה להציע:

 • למידה בקבוצות קטנות- ישנה הבנה שלקויי למידה זקוקים ליחס אישי יותר מהמדריך, ולכן הלמידה בקורס הכנה לפסיכומטרי מתבצעת (לרוב) בקבוצות קטנות יותר, האמפשרות למדריך להכיר אתכם ואת הצרכים שלכם יותר לעומק.
 • למידה שמשתרעת על פני יותר זמן- הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה היא רגועה יותר ולכן איטית יותר. על כן הקורס ארוך מהרגיל, כדי שיוכל להכיל את כל החומר הנדרש. בנוסף, בדרך כלל השיעורים קצרים יותר מהרגיל.
 • דגש על מיומנויות למידה- הכנה לפסיכומטרי בקורסים ללקויי למידה מתבצעת תוך מתן דגש רב על אסטרטגיות למידה ועל ההתנהלות במבחן הפסיכומטרי עצמו. הקורס יספק לכם את כל הכלים הדרושים לכם להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדת בחינות, ותוכלו לגשת למבחן רגועים.
 • לימודים אינטראקטיביים- הרבה קורסי הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה משלבים מצגות ושאר "הפעלות" במהלך השיעורים, על מנת שלא תאבדו ריכוז (אל תשכחו- רבים מהנרשמים לקורסים הם בעלי הפרעות קשב וריכוז).
 • סימולציות ומבחנים מותאמים- ישנם כאלה שזכאים למבחן פסיכומטרי מותאם מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, ועל כן אין שום סיבה שיעברו מבחני סימולציה ושאר בחנים שאינם מותאמים להם. סימולציות ומבחנים מותאמים מדמים את המבחן האמיתי בצורה הטובה ביותר.
 • מדריכי פסיכומטרי ללקויי למידה- המדריכים המעבירים קורסי הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה עוברים בדרך הכשרה מיוחדת לכך. הם מודעים יותר למצב, סובלניים ורגישים יותר לצרכי כל התלמידים.

לאלו מכם שממש רוצים "להתפנק", מכון הפסיכומטרי EZway מציע סדרה של אימונים פרטיים אחד על אחד המסייעים לגבש תוכנית עבודה אישית. במסגרת זו ניתן לאתר נקודות חלשות ולטפל בהן באופן ממוקד.

חשוב לי להבהיר, שלא כל אחד שנתקל בקשיים בלימודים הוא בהכרח לקוי למידה. בכדי להיות מוכר כלקוי למידה על ידי המרכז הארצי יש להגיש בקשה ואיתה טפסים רבים ואישורים המעידים על המצב. התהליך אמנם מייגע, אך התוצאה שווה זאת! אל תתנו לזה לייאש אתכם- אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להתאמות על מנת להצליח במבחן ברמה שווה, פנו כבר עכשיו למרכז הארצי והתחילו בתהליך (באתר האינטרנט שלהם רשומים כל הפרטים על הגשת בקשה שכזו).

למקרה שתהיתם, אתם לא חייבים להיות מוגדרים כלקויי למידה על פי המרכז הארצי על מנת להירשם לקורסי הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה. ברוב מכוני הפסיכומטרי, כל מי שמעוניין להצטרף למסלול המיוחד הזה, מוזמן. אם אתם מרגישים צורך בקורס הכנה לפסיכומטרי שונה, אך אינכם מקבלים הקלות במבחן הפסיכומטרי- תוכלו למצוא את הקורס יעיל במיוחד.

לקות למידה היא אמנם דבר שעלול להקשות עליכם בעת הכנה לפסיכומטרי, אך עם ההכוונה הנכונה אתם עוד תגלו כי זה כלל לא קשה כמו שדמיינתם, והלימודים האקדמאים פתאום לא יראו רחוקים כל כך. הכנה לפסיכומטרי יכולה אפילו להיות, אם מותר לי לומר, מהנה.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

Related posts:

 1. פסיכומטרי ללקויי למידה
 2. מבחן פסיכומטרי ללקויי למידה

אודות העורך