הכנה לפסיכומטרי לבד או בקורס

הכנה לפסיכומטרי לבד או בקורס

אני בטוחה שרובכם ישר דפדפתם למטה, לחלק בו אני מציגה בפניכם  את התשובה לשאלה הנכספת- מה עדיף, ללמוד לפסיכומטרי לבד או במסגרת קורס הכנה לפסיכומטרי? אני מצטערת לומר לכם שלא תמצאו כאן תשובה לשאלה…..

אבל רגע!! לפני שאתם סוגרים את האתר ועוברים למקום אחר בחיפוש אחר התשובה, אסביר שאין תשובה מוחלטת. התשובה שאתם מחפשים תבוא מכם, אחרי שתסיימו לקרוא הכל, ותעברו על כל ההשלכות.

אז נכון, "השלכות" זו מילה מאוד מאיימת שמכריחה אותנו לחשוב על העתיד, אבל כשמדובר בנושא כמו הכנה לפסיכומטרי- זה בהחלט נכון! ציון הפסיכומטרי יקבע לכם לאן תוכלו להתקבל, והוא יושפע רבות מדרך הלימוד שלכם. לכן חשוב שתיקחו בחשבון את כל הפרמטרים שקשורים לנושא.

אז דבר ראשון, אשאל האם אתם בדרך למבחן פסיכומטרי ראשון או שני (או שלישי, או רביעי, או..)? אם אתם חדשים בנושא, ואין לכם כל רקע קודם על המבחן, רצוי שתשקלו בחיוב הרשמה לקורס הכנה לפסיכומטרי. לעומת זאת, אם כבר נתקלתם בעבר במבחן הפסיכומטרי ואתם מכירים בעל פה את כל החומר, השיטות וההמלצות אולי כדאי שתשקלו ללמוד לבדכם.

כמובן שדבר אינו "שחור או לבן". גם אם אתם בדרך למבחן פסיכומטרי ראשון, יתכן כי השלמתם לאחרונה בגרות במתמטיקה או אנגלית, ולכן תרגישו יותר חזקים בחומר. מצד שני, אולי אתם מתכוננים למבחן פסיכומטרי שני, אך המבחן הקודם שעברתם היה בכלל בתיכון… בעת שאתם באים לבחור הכנה לפסיכומטרי, זהו בהחלט קריטריון שאתם צריכים לקחת בחשבון.

נקודה נוספת חשובה לא פחות, היא צורת הלמידה שלכם. אסביר זאת עם דוגמא על עצמי- אני סובלת מבעיה נדירה בלימודים, שנקראת "אם אף אחד לא מפקח על הלמידה שלי, אני לא מצליחה לשבת וללמוד". אז כמובן שהבעיה לא באמת נדירה, אלא להיפך- נפוצה ביותר. אם קיבלתם שיעורי בית שהם רשות ולא ייבדקו, האם באמת תעשו אותם? (ולא לשקר לעצמכם…). מי שענה כן- אני מאוד גאה בו! ולכל השאר (אני משערת שאלה רובכם), חשבו טוב האם הכנה לפסיכומטרי במסגרת עצמאית באמת מתאימה לכם. יכול להיות שבמסגרת של קורס הכנה לפסיכומטרי תשקיעו יותר, וכך תפיקו מעצמכם את המרב.

קורס הכנה לפסיכומטרי מציע לכם יתרונות רבים שלא תוכלו להגיע אליהם לבדכם. הקורס מציע תוכנית לימודים מאוד מפורטת שלא משאירה לכם מקום לבלבול. אתם יכולים להיות בטוחים שהיא נבנתה בעקבות המון מחקרים ובדיקות, ונמצאה יעילה במיוחד. לעומת זאת, אם תבנו לעצמכם תוכנית לימודים- היא תהיה מבוססת על ההערכות שלכם בלבד. ייתכן כי לא תספיקו את כל מה שתכננתם לעצמכם, ולא תקבלו הכנה לפסיכומטרי במידה מספקת.

קורסי הכנה לפסיכומטרי מציעים גם מענה ברמה גבוהה מאוד, כך שלא תיתקלו במצב שבו נשארתם עם שאלות לאחר השיעור, או לא הבנתם משהו בשיעורי הבית ועברתם הלאה. הכנה לפסיכומטרי לבד עלולה להשאיר אתכם עם הרבה סימני שאלה, ואתם עלולים למצוא את עצמכם אובדי עצות.

אז הכנה לפסיכומטרי במסגרת קורס נשמעת טוב, נכון? אבל מה עם למידה עצמאית בבית? גם לכך יש יתרונות רבים. הכנה לפסיכומטרי לבד, שלא במסגרת קורס, מקנה לכם את האפשרות לבחור בעצמכם באילו נושאים להתעמק. אם לדוגמא אתם דוברי אנגלית, ייתכן שכדאי לכם ללמוד לבד, משום שלא תזדקקו לעזרה רבה בחומר הנלמד בנושא. בנוסף, אתם יכולים להחליט בעצמכם כמה זמן מראש תתחילו ללמוד למבחן, וכמה שעות ביום תקדישו ללימודים. אתם יכולים לבחור אם ללמוד "באיזי" או לצמצם את הלמידה לזמן קצר יותר. הכנה לפסיכומטרי לבד מאפשרת לכם לשלב עבודה ושאר תחביבים בצורה הרבה יותר נוחה מאשר הכנה לפסיכומטרי במסגרת קורס.

אם אתם נוטים לבחור בהכנה לפסיכומטרי לבד, דעו כי אפשרויות הלימדה שלכם בלתי מגבלות. רוב מכוני הפסיכומטרי מפעילים אתרים שכוללים חומר עזר רב להכנה לפסיכומטרי, גם ללא הרשמה לאתר. אתם יכולים לגלוש באינטרנט ולמצוא יותר מידע וחומר לימודי ממה שאי פעם תצטרכו! בנוסף, אתרים רבים מפעילים שירותים שונים של משחקי מילים המאפשרים הכנה לפסיכומטרי בצורה מאוד מקיפה. אתם יכולים למצוא גם סימולציות ובחנים עדכניים, ואפילו מבחני פסיכומטרי משנים קודמות! אגב, אם כל זה עוד לא מספיק לכם (ואני בספק על כך), אתם תמיד יכולים לגשת לאחד ממכוני ההכנה לפסיכומטרי ולרכוש חבילת ספרים וחוברות שנלמדים בקורס.

 אז כמו שכבר הבנתם- ההחלטה לגבי הכנה לפסיכומטרי לבד או בקורס צריכה לבוא מכם. בהתחשב בכל מה שכתוב למעלה, אני בטוחה שתצליחו למצוא הכנה לפסיכומטרי שיתאים לכם כמו כפפה ליד!

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

Related posts:

  1. הכנה לפסיכומטרי עם מורה פרטי או בקורס

אודות העורך