איך לבחור קורס הכנה לפסיכומטרי

איך לבחור קורס הכנה לפסיכומטרי

החשיבות בבחירת קורס הכנה לפסיכומטרי שמתאים לכם היא עצומה! בסופו של דבר קורס ההכנה לפסיכומטרי משפיע על רמת הלימודים שלכם, שמשפיעה על הציון שתקבלו במבחן פסיכומטרי, המשפיע על הסיכוי שלכם להתקבל ללימודים אקדמאים שאתם רוצים.

אבל מה לעשות, שהבחירה הזו אינה פשוטה כלל. היא כוללת בתוכה קריטריונים רבים, שיש להקדיש לכל אחד מהם את הזמן והחשיבות הראויים, ואין להקל ראש בכך. אז בשביל להקל עליכם ריכזתי עבורכם את כל הקריטריונים שהצלחתי להעלות על דעתי, שיכולים לעזור לכם בבחירת קורס הכנה לפסיכומטרי.

אילו קורסי הכנה לפסיכומטרי בכלל קיימים?

אז דבר ראשון אקדים ואומר שכאן, בבלוג פסיכומטרי, ריכזנו לכם מידע מקיף על החברות המובילות. אבל זה לא מספיק. לאחר שקראתם והשכלתם על קורסי ההכנה לפסיכומטרי השונים, חשוב שתיכנסו לאתרי האינטרנט שלהם ותחקרו לעומק. אם התרשמתם מקורס ההכנה לפסיכומטרי, הרימו טלפון ושאלו כל מה שעולה בראשכם (שקשור כמובן לקורס ההכנה לפסיכומטרי, ולא סתם על מזג האויר…)

אגב, כשאתם מבררים על קורס הכנה לפסיכמוטרי מסויים, חשוב שתבדקו אם יש סניפים שמקורבים למקום מגוריכם. אחרת, כמובן, זה לא רלוונטי.

עוד דבר שיכול לעזור מאוד הוא המלצות מחברים. החברים שלכם הם פחות או יותר באותו ראש שלכם, לא? אז אם הם לקחו קורס הכנה לפסיכומטרי שהיה מאוד מוצלח לדעתם, כדאי מאוד שתבדקו את העניין, כי יכול מאוד להיות שהוא יתאים גם עבורכם. כמובן שגם חשוב לשמוע המלצות עבור קורסים לא מוצלחים במיוחד, כדי לדעת על איזה קורס לשים כמה סימני שאלה כשניגשים לבדוק אותו.

זמני הקורס

חשוב מאוד לתת את הדעת לפרטים הטכניים של הלמידה- זמני הקורס. קורס הכנה לפסיכומטרי מגיע בשלל תאריכי התחלה, ימי לימוד ושעות למידה שונים. הרי ברור לכולנו שאם אתם מתכוונים לחזור מחו"ל בתאריך מסויים, לא תבחרו קורס הכנה לפסיכומטרי שמתחיל בתאריך שבו אתם עדין בחו"ל. בכל זאת, מגיעים לכם רגעים אחרונים של חופש… אם מצאתם עבודה נהדרת שאתם לא רוצים לאבד, ואתם עובדים רק יום אחד בשבוע, ברור שלא תבחרו קורס הכנה לפסיכומטרי שנופל בדיוק ביום הזה. ואם כבר באותו היום- אז בטח לא בשעות בהם אתם עובדים.

טוב, אפשר להמשיך ולתת דוגמאות על גבי דוגמאות, אבל נראה לי שהבנתם את המסר

עוד קריטריון הוא שקורס הכנה לפסיכומטרי יכול להתקיים בבוקר או בערב. קורס ההכנה לפסיכומטרי שאני עברתי היה בשעות הבוקר. למרות שאני לא אוהבת בקרים, אני יותר מרוכזת בשעות האלו. לעומת זאת, בשעות הערב המוח שלי כבר נודד למקומות אחרים ולימודים הם ממש לא המקומות האלו. חשוב שתדעו להעריך אם אתם "אנשי בוקר" או "אנשי ערב". למידה בשעות בהם אתם לא מרוכזים היא לא יעילה, וקורס ההכנה לפסיכומטרי נידון לכישלון.

בנוסף לכל אלו, חשוב שתדעו שקיימים קורסי הכנה לפסיכומטרי שהם רגועים או אינטנסיביים. קורסים רגועים מתחילים את הלימודים זמן רב לפני המבחן, אך בכל שבוע יש מעט מפגשים ומעט מטלות (הכל יחסי כמובן- מעט ביחס לקורסים אינטנסיביים). קורסים אינטנסיביים מתחילים את הלימודים קרוב יותר למבחן הפסיכומטרי, אך יש יותר מפגשים ומטלות בכל שבוע. חשבו לאילו מהסוגים אתם מתחברים, ואיך תוכלו למצות את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

קורס הכנה לפסיכומטרי אישי או בכיתה גדולה?

ישנם קורסי הכנה לפסיכומטרי שמציעים לימודים "אחד על אחד", יש כאלה שמציעים מורים פרטיים לפסיכומטרי, ויש כאלה שהלימודים בהם נעשים בקבוצות גדולות. נסו לדמיין באילו מהמצבים אתם מרגישים יותר בנוח. יכול להיות שתחליטו שאתם מפיקים תועלת רבה מהלמידה עם עוד הרבה אנשים בכיתה (שם נשאלות שאלות רבות שמעשירות את הידע), או שאתם הולכים לאיבוד כשיושבים איתכם עוד 30 ומשהו אנשים (אתם עלולים להרגיש שאין כלל יחס אישי). אגב, יש קורסים שמציעים למידה בקבוצות גדולות יחסית עם מורים פרטיים המלווים אתכם במהלך הקורס. זה יכול להיות נהדר למי מכם שמחפש את השילוב.

מה קורסי ההכנה לפסיכומטרי בעצם מציעים לכם?

אז לא, הכוונה היא לא ל"ציון גבוה" וגם לא ל"מיצוי הפוטנציאל הגלום בכם", כי את זה כל קורס הכנה לפסיכומטרי מציע (או לפחות ככה הם טוענים). כל מכון ללימודי פסיכומטרי מתגאה בצוות המורים המוכשר והותיק שמלמד אצלו, אבל האם זה באמת המצב? כשאתם מצלצלים לברר לגבי קורס הכנה לפסיכמוטרי במכון מסויים, בררו את ותק המדריכים. בסופו של דבר אתם לא רוצים "ליפול" על מדריך שרק מתחיל את דרכו (למרות שהם שחייבים להתחיל ממקום מסויים בשביל לרכוש ותק).  מדריך כזה עלול לעשות טעויות. לא בחומר הנלמד כמובן (אחרת הוא לא היה מלמד בכלל), אלא בדרך הלימוד, ובצורה בה הוא מעביר את החומר.

כמות השיעורים והתרגולים גם היא חשובה. אם אתם שמים לב שקורס הכנה לפסיכומטרי מכיל מעט מדי שעות קורס ושיעורי בית, כנראה שלא כדאי לכם לבחור בו. לחלופין, גם קורס שמציע יותר מדי מכל אלו הוא לא מומלץ. נסו לברר מהי הכמות הממוצעת וההגיונית, וחפשו אותה בקורס הכנה לפסיכומטרי שתבחרו.

אגב, חשוב גם להסתכל על כמות מבחני הסימולציה שקורס ההכנה לפסיכומטרי מציע. אם כמעט ואין סימולציות אתם עלולים להגיע למבחן הפסיכמוטרי ולהיות מופתעים. כמובן שגם יותר מדי סימולציות לא מומלצות, שכן עוד תגיעו שחוקים למבחן עצמו.

עוד קריטריון נוסף הוא סוג התרגולים. כיום האינטרנט כל כך מתקדם, שקורס הכנה לפסיכמטרי לא חייב להיעזר בספרים. יש המון תרגולים יעילים ומעניינים באינטרנט. אבל לאלו מכם שהקידמה עוד לא השתלטה על חייהם ומעדיפים ללמוד עם ספרים, דאגו שהקורס שתבחרו יציע זאת.

קורס הכנה לפסיכומטרי למסלולים מיוחדים

חלק מאיתנו זקוקים לקורס הכנה לפסיכומטרי עם הכוונה מסויימת שתתאים לצרכים האישיים שלהם. כיום יש קורס הכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה, קורס למצטיינים, קורס למועמדים לרפואה ועוד ועוד. אם אתם מרגישים שאתם נמצאים בסטטוס מיוחד שמצריך קורס שונה, חפשו זאת ואל תתפשרו!

מחיר קורס הכנה לפסיכומטרי

לצערנו הרב קורס הכנה לפסיכמוטרי הוא לא עניין זול, ואפילו לא סביר. אין מה לעשות זו השקעה לא קטנה, אבל היא שווה את הציון שתקבלו. מחירי הקורסים נעים בין 4,000-8,000 ש"ח בהערכה גסה. הציבו לכם סכום מסויים שנראה לכן הגיוני, וחפשו קורס שעומד בדרישות הכספיות. עם זאת, אל תתפשרו על קורס שאתם לא שלמים איתו. מקסימום תחרגו מעט מהסכום שהצבתם לעצמכם ובחרו בקורס שמציע את מה שאתם מחפשים, אבל תוכלו לחסוך הרבה כסף שיבוזבז על קורס נוסף.

מלאו את פרטיכם וקבלו מידע בנושא פסיכומטרי:

השם שלך (חובה)

נושא

מעוניין בקורס פסיכומטרי
 קבוצתי פרטי 1x1 ללקויי למידה למועמדים לרפואה נפרד לנשים וגברים אחר

מספר טלפון (חובה)

No related posts.

אודות העורך